• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

اکیونتیکس

مقدمه  :

بسیاری از سایت ها و پرتال های خبری امروزه مورد حملات هکرها قرار می گیرند.بسیاری از این حملات از طریق وجود ضعف های موجود در سیستم های مدیریت سایت می باشد. به عنوان مثال ممکن است یک پرتال خبری از طریق حملات  SQL Injectionمورد نفوذ قرار گیرد که این نوع حمله ناشی از برنامه نویسی ضعیف سایت  می باشد که به هکر اجازه استفاده از دستورات SQLرا می دهد و یا ممکن است وجود یک ضعف بر روی وب سرور موجب ایجاد راهی برای نفوذ هکرها شود.

هکر کیست؟

هکرها افرادی هستندکه از دانش بالایی نسبت به دیگر افراد و کاربران برخوردار می باشند و با استفاده از همین دانش و سوئ  استفاده از مشکلات امنیتی  قادر به نفوذ می باشند . بسیاری از افراد همانند برنامه نویسان و یا دارندگان وب سرورها که به علم Hackingو فنون و تکنیک های مربوطه به نفوذ آشنا نیستند همیشه این در معرض خطر هستند را تهدید می کند.

تست نفوذ پذیری چیست؟

تست نفوذ پذیری فرایندیست شامل ارزیابی امنیت شبکه یا سیستم های رایانه ایی بهبسیاری از افراد همانند برنامه نویسان و یا دارندگان وب سرورها که به علم Hackingو فنون و تکنیک های مربوطه به نفوذ آشنا نیستند همیشه این در معرض خطر هستند را تهدید می کند.

راه حل چیست؟

شرکت های بزرگ امنیتی نرم افزاری اقدام به تولید برنامه هایی می کنند که مشکلات یک وب سایت و یا یک وب سرور را به صورت خودکار کشف نماید تا مسئولین بدین صورت مشکلات خود را شناسایی کرده و در صدد رفع آن ها برآیند. البته هکرها هیچگاه بی کار نبوده و از همین نرم افزارها نیز برای جمع آوری اطلاعات قبل از حمله اصلی استفاده می کنند.

Vulnerability ScannerAcunetix Web چیست؟

نام نرم افزاری قدرتمند برای شناسایی مشکلات موجود در یک وب سایت می باشد که به وسیله آن برنامه نویسان و صاحبان وب سایت ها قادرند تا مشکلات احتمالی سایت خود را مورد بررسی قرار دهند.

از ویژگی های این نرم افزار:

شناسایی مشکلاتی نظیر ضعف های SQL Injection , XSSشناسایی مشکلات ناشی از برنامه نویسی ضعیف در هنگام کار با کوکی ها از جمله ویژگی های بخش Scannerاین نرم افزار می باشد . ابزارهای مختلفی در این نرم افزار  یافت می شود که از جمله کارایی آنان می توان به لیست نمودن مسیر کامل فایل ها و پوشه های وب سایت اشاره نمود .

نسخه هاي اين نرم افزاردرسه ورژن موجوداست:

) Small Business شركت هاي كوچك)

Enterprise (سازمانها(

Consultant (مشاوران امنيت)

درابتدا اين نرم افزار به صورت يكساله خريداري مي شودبعدازيك سال كاملا" expire مي گردد وحال بايد نسخه perpetual يا دايمي آن خريداري گردد. نسخه هاي ديگراين نرم افزارهم شامل License يكساله هستند وهم License دايمي. امانسخه اول فقط شامل License دايمي است.

ویژگی های برجسته:

قابلیت جستجو در وب سایت برای کشف مشکلات در Ajaxو Web 2.0از دیگر ویژگی های این نرم افزار محسوب می شود.

قابلیت تهیه گزارش در برنامه از دیگر ویژگی های برتر این نرم افزار نسبت به برنامه های مشابه می باشد .

(به کمک ابزار یاد شده کاربر قادر خواهد بود تا گزارشی کامل به همراه جزئیات را آماده نموده و به مسئولین رده بالاتر به منظور رفع مشکلات تحویل دهد.)

ابزار آنالیز کردن صفحات وب سایت و تست تکنیک های مربوط به گوگل هک که یکی از پرکاربردترین روش های هک برای هکرها می باشد نیز در این برنامه موجود است.

ابزارهای پیشرفته تست نفوذ که شامل HTTP Fuzzer , HTTP Sniffer , HTTP Editorو ... می باشد نیز در دسته ویژگی های  برتر این نرم افزار می باشند.

این نرم افزار قدرتمند محصولی از شرکت Acunetix است .

شرکت گيلاس كامپيوتر به پشتوانه سالها فعالیت در زمینه IT و راستای گسترش امنیت در شبکه ها به عنوان نماينده رسمي اين نرم افزاردرايران Acunetix را به عنوان عضو جدید سبد کالاهایش انتخاب نموده است.

دریافت بروشور فارسی :

 مقدمه

 نصب

 تکنولوژی Acusensor

 آنالیز

 عمل Crowling