• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/gilascom/domains/gilascomputer.com/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

اچ پی

 

شرکت   Hewlett-Packard معروف به HPیک شرکت آمریکایی چند ملیتی فن‌آوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی این شرکت در Silicon Valley در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده‌است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات است و تقریبا در تمامی کشورها فعالیت می‌کند.

انتخاب صحيح زير ساخت ها در يك مجموعه به شما اين امكان را می دهد تا در هر شرايطی از جمله موقعيتهای حساس و مهم، همچنان ارائه دهنده سرويسهای با كيفيت بالا باشيد. يك زير ساخت قوی با قابليت اطمينان و انعطاف پذيری بالا، موجب افزايش كارآيی شده، همچنين زمينه استفاده از فن آوری های جديد در آينده را نیز فراهم خواهد نمود.

سرورهای  HP Proliant، كه همواره در رده پر فروشترين محصولات سال قرار دارند، از جمله اين زير ساخت ها محسوب می گردد.اين سرورها به همراه مجموعه‌ای از ابزارهای مختلف برای مديريت، ذخيره سازی اطلاعات و تجيزات جانبی، قابليت ارائه سرويسهای مورد نياز براي سازمانها و محيطهای كاري با كيفيت فوق را دارا هستند.

سرورهای رده Proliant  به سه گروه Rackmount  وTower و Blade  تقسيم شده اند. سرورهایTower و Rackmount در مدلهای 100، 300 و 500 ارائه شده و گروه   Blade نيز در مدلهای C-class  ارائه شده است. در ادامه به معرفی هر گروه از سرورهای سری Proliant  می پردازيم.

 

گروهDL  

اين گروه از سرورها ،سرورهايی با سايز كوچك هستند كه به صورت فشرده با چگالی بالايی هستند و قابليت انعطاف و مديريت پذيری بالايی دارند. همچنين برای محيطهای با تعداد زياد سرور مناسب هستند و جهت استفاده بايد داخل رك قرار گيرند. در اين گروه از سرورها می توان به مدلهای سریDL100، DL300، DL500، DL700 وDL900 اشاره نمود.

 

گروهML 

اين گروه از سرورها برای پشتيبانی از ميزان حافظه ديسك و I/O  بالا طراحی شده اند.در بخشهای مختلف از جمله سايتها، ديتا سنترها و ... مي توان از آنها استفاده نمود.همچنين برای استفاده نيازی به رك ندارند وبه صورتTower قرار می‌‌‌‌‌گيرند. البته در صورت نياز می‌توان اين سرورها را داخل رك قرار داد. در اين گروه سرورهای مدلهای سریML100  وML300 قرار دارند.

 

 گروهBL 

گروه سرورهایBlade كه حالت تيغه‌ای دارند، به صورت كاملا فشرده و ماژولار طراحی شده اند. نحوه قرارگيری اين سرورها در رك به صورت مجموعه ای بوده و تعداد 8 يا 16 عدد از آنها در محفظه های مخصوصی با عنوانC7000 وC3000 قرار گرفته و داخل رك نصب می‌شو ند. قابليت انعطاف بالا و ساختار متفاوت، موجب كاهش هزينه های ديتا سنترها و بالا رفتن كيفيت سرويس دهی شده است.

 

سیستمهای ذخیره سازی اطلاعات کمپانی HP

با به كارگيری روزافزون فن آوريهای جديد در جامعه، امروزه بسياری از سيستمهای پردازش و ذخيره سازی اطلاعات، با حجم بالايی از داده ها مواجه هستند. همچنين، استفاده و تبادل داده ها در مقياسهای بالا منجر به كاهش كارآيی شبكه و همچنين بروز مشكلاتی در مديريت اطلاعات خواهد شد. علاوه بر اين، در برخي از شبكه های اطلاعاتی، صحت داده های مبادله شده و نيز زمان سرويس دهی به درخواستها اهميت بسياری دارد.

دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات با هدف تامین کارآیی مورد نیاز در سیستمها طراحی و ارائه شده اند. شرکت اچ پی از پیشگامان این صنعت، طیف وسیعی ازاین محصولات را ارائه نموده است. در ادامه، رده های مختلف این محصولات بررسی می شود. این محصولات را مي توان به دو گروهDisk Drive ها وTape Drive ها تقسيم بندي نمود. از گروه ديسك ها میتوانDisk Enclosure ،Enterprise Virtual  Arrays، P2000، P4000  وXP Arrays را عنوان کرد. گروهTape ها نیز شاملDAT Drive، LTO Ultrium وTape Libraryهای مختلف است که با توجه به ميزان ظرفيت و كارايي مورد نياز انواع مختلف دستگاههای ذخيره سازی اطلاعات برای استفاده در شبكه های داده، پيشنهاد داده می شود.